УЕФА: Партизан исфрлен од Европа на три години!?

Фудбалскиот клуб Партизан е исфрлен од Европа на три години, после одлуката на финансиската комисија на УЕФА, пренесуваат светските медиуми. Европската фудбалска унија (УЕФА) му забрани на српскиот фудбалски клуб Партизан да игра во Лигата на шампионите и Лига Европа наредните три сезони поради неисплатени долгови. Од друга страна генералниот директор на Партизан Милош Вазура вели дека екипата не ...

⇐ DailyСпорт 365 ⇒