УЕФА го казни Партизан со неиграње во Европа поради финансиски долгови

Европската фудбалска асоцијација му изрече забрана за настап на белградски Партизан во меѓународните клупски натпреварувања поради финансиски долгови. Партизан нема да може да настапува по првиот изборен настап во српското првенство на меѓународната сцена во наредните три сезони. Партизан има долг од 2,5 милиона евра. Од Партизан велат дека добиле известување оти до крајот на месецот мора да ...

⇐ DailyДневник ⇒