Пандев промовиран за амбасадор на Супер Купот и ги откри своите желби

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) го промовираше капитенот на А селекцијата Горан Пандев за амбасадор на финалниот натпреварот во Супер купот кој ќе се одигра на 8 август во Скопје. Ребрендираната национална арена „Телеком“ ќе ги пречека годинашните победници во Лигата на Шампиони и Лигата на Европа. Сега веќе официјалниот амбасадор на најголемиот спортски настан во Македонија, Пандев ...

⇐ DailyOhridNews ⇒