Ангеловски: Формацијата поинаква, пристапот победнички

„Црвено-жолтите“ во петок во Вадуц ќе атакуваат на прва победа во квалификациите за СП 2018 Фудбалската репрезентација на Македонија почна со мини-подготовки за натпреварот со Лихтенштајн во квалификациите за Светското првенство во 2018 година. Националниот тим од вчера е во Скопје со фокус на петочниот предизвик во Вадуц каде што, по поразите во претходни четири средби со Албанија, Италија, ...

⇐ DailyУтрински ⇒