Зинедин Зидан

  во

  Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан е уверен дека неговиот тим ќе оди само нагоре. – Не сум загрижен од тоа дека правиме грешки. Да, треба да се подобриме и ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан е уверен дека неговиот тим ќе оди само нагоре.– Не сум загрижен од тоа дека правиме грешки. Да, треба да се подобриме и ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Фаворитот имаше убедливо водство по првите 45 минути игра, а во второто полувреме гостите беа близу до големо изненадување на „Сантијаго Бернабеу“. Шпанија ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Еден Азар доби шанса од Зинедин Зидан на денешниот меч со Леванте во 60-та минута од средбата, а тоа за него значеше деби во шпанската Примера, но и прв ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Заврши репрезентативната пауза, но таа не донесе ништо добро за Реал Мадрид. Реал утре го пречекува Леванте, но во меѓувреме во Мадрид се формира вистинска ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Реал Мадрид утре на домашен терен ќе го пречека Леванте во натпреварот со кој ќе биде отворена саботната програма во Примера, а по вчерашната најава која ја ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Реал Мадрид утре на домашен терен ќе го пречека Леванте во натпреварот со кој ќе биде отворена саботната програма во Примера, а по вчерашната најава која ја ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Реал Мадрид не ја започна сезоната во Ла Лига според желбите на нивните навивачи, но тренерот Зинедин Зидан е оптимист. „Белите“ забележаа само една победа во ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Се верува дека белгискиот двоец посакува една ѕвезда на Челси да ги следи нивните стапки и да се пресели во редовите на Реал Мадрид, и покрај тоа што на Зидан ...
  сите 61 | | | веќе видена