Жерновски

  во

  Новото основно училиште во скопската населба Капиштец ќе го носи името на првиот претседател на државата Киро Глигоров. Владата на денешната седница доде ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Фестивалот „One Love Tour", на кој заднички настапуваат македонски и бугарски музички ѕвезди, се одржува трета година по ред. На настанот што е поддржан од ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Градоначалникот на Струмица, Коста Јаневски заедно со министерката за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захариева, заменикот министер за надворешни ...
  сите 34 | | | веќе видена

  На традиционалниот фестивал “One Love Tour”, кој се одржа денеска на 15 август 2019 година во Струмица, присуствуваа заменик министерот за надворешни работи на ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Вицепремиерот и министер за надворешни работи на Бугарија Екатерина Захариева денеска ќе престојува во еднодневна посета на Струмица. Захариева заедно со ...
  сите 34 | | | веќе видена