Захариев

  во

  Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ по долги години практицирање на власт живее турбулентни денови особено по петочното гласање во парламентот за ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Обиколницата што спојува неколку штипски населби со индустрискиот дел ќе го намали сообраќајниот метеж, ама ќе затвори дел од бунарите од кои штипјани пијат ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Штипското основно обвинителство е пред одлука за уште еден предмет поврзан со работењето на претходниот градоначалник на Штип, Илчо Захариев. Предметот се ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Штипското Основно обвинителство поднесе обвинение против Илчо Захариев, екс-градоначалник на Штип за злоупотреба на службената положба. Обвинението е ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Денес се празнува свети Јован – летен, повеќе познат како Иванден, денот на раѓањето на Свети Јован Претеча и Крстител Господов. Пророк кој оди пред спасителот ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Еден од Дванаесеттемина. Син на Јосиф и Салома (но не Саломија Витлеемска), а брат на Јаков, братот Господов. Со Салома, ќерката на Ангеј (син Варахиин, ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Вчера, се одржа првиот маркетинг настан на тема “Македонски Маркетинг: Иднината” во организација на Creative Hub. Настанот имаше двојна улога на едукација и ...
  сите 4 | | | веќе видена