Влатко Илиевски

  во

  Екипата на естрадниот магазин „Бекстејџ“ деновиве го посети домот каде што живееше Влатко Илиевски со неговото семејство во скопската населба Ѓорче Петров. Toј ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Поминаа две години заминувањето на македонскиот пејач, актер и водител Влатко Илиевски. На 6-ти јули пред две годин, Влатко беше пронајден без знаци на живот ...
  сите 6 | | | веќе видена

  На денешен ден, 6-ти јули, пред точно две години, на 33-годишна возраст Влатко Илиевски трагично го загуби животот. Неговата пријателка Тамара Тодевска , ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Поп пејачката Тамара Toдевска, која му беше најдобра другарка на пејачот Влатко Илиевски, на годишнината од неговата смрт, го посети неговиот гроб. Таа со ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Пред две години, само четири дена по неговиот роденден во солзи и неверување ја примивме веста за смртта на Влатко Илиевски. Ако беше жив денеска ќе наполнеше ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Пред две години, само четири дена по неговиот роденден во солзи и неверување ја примивме веста за смртта на Влатко Илиевски. Ако беше жив денеска ќе наполнеше ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Денеска Влатко Илиевски требаше да наполни 35 години. Пејачот, автор, актер и водител почина на 6 јули во 2018 година. Како што открива неговиот татко за ...
  сите 7 | | | веќе видена

  На денешен ден, Влатко Илиевски ќе наполнеше 35 години. Влатко, кој почина на 6 јули во 2018 година, за своите 33 години беше успешен пејач, автор, актер и ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Судските процеси од поранешното специјално јавно обвинителство (СЈО) кои се против високи поранешни државни и владини функционери, има шанса да се вратат и по ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Веќе подолго време се подготвува цеде со песни „Најдобро од Влатко“, а потоа во план е да се објават и неговите досега необјавени песни. Станува збор за песни ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Карантинот знае да биде и позитивен, особено кога ќе почнеме да 'копаме' по старите фиоки и архиви. Многумина од нас веќе пронајдоа некои заборавени предмети, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Карантинот знае да биде и позитивен, особено кога ќе почнеме да 'копаме' по старите фиоки и архиви. Многумина од нас веќе пронајдоа некои заборавени предмети, ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Наскоро ќе бидат издадени два албуми за незаборав на поп рок ѕвездата Влатко Илиевски, кој почина пред две години. Едниот албум ќе биде реиздавање на дел од ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Четврток, 27 април 2017 година, сончев пролетен ден што со ништо не навестуваше дека во историјата ќе остане запаметен како „крвавиот четврток“. Првата ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Во далечната 1949 година младинците на Вардар станаа шампиони на Југославија, истиот подвиг го повторија и 1975 година Пишува:Миодраг Мицковиќ Само најстарите ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Подготви: Марија Ковачева „Ретрото“ никогаш не излегува од мода особено ако станува збор за нешто сензационално, незаборавно…Во денови без спорт поради ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не е ниту носител ниту дел од пратеничките листи. Остана на ставот дека треба да биде мандатар, а иако тоа го бараше ...
  сите 50 | | | веќе видена