Велешта

  во

  Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против П.К.(45) од село Велешта, струшко поради основи на сомнение дека ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Вчера околу 19,30 часот пред казино лоцирано на улицата “Маршал Тито“ во Струга приведен бил П.К.(45) од струшкото село Велешта, соопшти МВР. Претходно, тој ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Струшката полиција вчера го привела 45 годишниот П.К. од селото Велешта поради сторени казнени дела „насилство“ и „спречување на овластени службени лица при ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Четириесет и пет годишниот П.К. од струшкото село Велешта вчера бил приведен пред казино лоцирано на улицата “Маршал Тито“ во Струга. -Претходно, тој влегол во ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Четириесет и пет годишниот П.К. од струшкото село Велешта вчера бил приведен пред казино лоцирано на улицата “Маршал Тито“ во Струга. -Претходно, тој влегол во ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Струга, 20. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Поради сторени казнени дела „насилство“ и „спречување на овластени службени лица при вршење на службени дејствија“, ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Струшката полиција вчера го привела 45 годишниот П.К. од селото Велешта поради сторени казнени дела „насилство“ и „спречување на овластени службени лица при ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Струшката полиција вчера го привела 45 годишниот П.К. од селото Велешта поради сторени казнени дела „насилство“ и „спречување на овластени службени лица при ...
  сите 56 | | | веќе видена