Улици

  во

  Низ скопските улици, познатиот режисер Милчо Манчевски ги доснимува последните кадри од неговиот најнов филм „Врба“. Студио 1 имаше ексклузивна можност да ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Планот за живот на СДСМ и градоначалникот Јован Стојаноски остана само мртво слово на хартија, лажен памфлет со кој ја потценуваат интелигенцијата на охриѓани. ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Горан Талевски Почитувани, Неспособноста на Петровска и нејзиниот тим од директори на ЈП во комбинација со ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Зеки Демиркубуз е роден во Испарта, Турција, во 1964 година. Откако го завршил нижото средно образование, тој се преселил во Истанбул. Започнал да оди во вишо ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Вевчани, 20. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Пред една година во мојата предизборна програма јавно Ви ветив, чесно, домаќинско, транспарентно и отчетно работење, а се ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Охрид, 20. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Планот за живот на СДСМ и градоначалникот Јован Стојаноски остана само мртво слово на хартија, лажен памфлет со кој ја ...
  сите 26 | | | веќе видена