Те

  во

  Нови 90 работни места ќе се отворат со инвестицијата од 4,2 милиони евра што германската компанија ОДВ Електрик ќе ги вложи во втората фаза од нивното ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Не дозволувај некој толку да те спушти до степен да почнеш да го мразиш. Ослободи се од оковите во кои те држи и продолжи со мир во срце. Животот е краток и не ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Светската куќа на фудбалот планира промени на трансфер системот, први на удар се позајмиците а главна цел е да се скратат провизиите кои ги добиваат агентите ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Аца Лукас  се огласи по повод пораките кои се појавија, во кои, наводно ја повикува учесничката во „Задруга 2“ Маријана Зоњиќ во неговиот стан на Вождовац. Со ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Нови 90 работни места ќе се отворат со инвестицијата од 4,2 милиони евра што германската компанија ОДВ Електрик ќе ги вложи во втората фаза од нивното ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Новозеландската премиерка Џесинда Ардерн го одржа првиот говор на Генералното собрание на ОН во Њујорк и стана првата жена која со себе го носеше и своето бебе ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Нови 90 работни места ќе се отворат со инвестицијата од 4,2 милиони евра што германската компанија ОДВ Електрик ќе ги вложи во втората фаза од нивното ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Нови 90 работни места ќе се отворат со инвестицијата од 4,2 милиони евра што германската компанија ОДВ Електрик ќе ги вложи во втората фаза од нивното ...
  сите 21 | | | веќе видена

  По примерот на рокенрол ветераните и ветераните кои со децении ја негуваат народната песна и музика од Кичево, вечерва во големата сала од Центарот за култура ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Човекот кој го прогласивме за наш Буда, господар на здравиот разум, шаолин мајстор на способноста ништо да не може да те одушеви, Карл Пилкингтон, има ново шоу ...
  | | веќе видена

  На неодамна завршениот 31. Меѓународен саем на книгата во Москва, две јужнословенски литератури, македонската и словенечката, имаа свој програмски дел, во кој ...
  сите 3 | | | веќе видена