Свонси

  во

  Ренато Санчез конечно го постигна својот деби гол за „Баварците“, но Португалецот не се израдува бидејќи ја затресе мрежата на својот поранешен клуб Бенфика ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Во натпреварот од третото коло од англиската Премиер лига Челзи со 2:1 го совлада Њукасл, но во овој натпревар избраниците не Маурицио Сари имаа посед на ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Езџан Алиоски беше жртва во тактичките замисли на тренерот Марсело Биелса на минатонеделниот натпревар против Свонси на кој Македонецот беше повлечен од игра ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Искусниот фудбалски стратег е познат по тоа што не размислува многу за да повлече потег и да промени нешто во тимот, доколку тој не игра според неговите барања ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Кога ангажираш засилување во својот тим, покрај квалитетите, треба да бидеш и свесен на резултатите кои претходно ги направил со претходните клубови. Меѓутоа ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Кога ангажираш засилување во својот тим, покрај квалитетите, треба да бидеш и свесен на резултатите кои претходно ги направил со претходните клубови. Меѓутоа ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Можеби гигантите од „Островото“ не се расфрлаа со пари ова лето но за тоа колку е моќна Премиерлигата покажаа помалите клубови, новајлијата Фулам потроши преку ...
  сите 6 | | | веќе видена

  За прв пат во Премиерлигата новајлија троши преку 100 милиони фунти на засилувања, Фулам испиша историја откако донесе дури 12 засилувања ова ...
  сите 137 | | | веќе видена

  За разлика од претходните, Анличаните оваа година одлучија трансфер периодот да заврши пред почетокот на новата сезона. Така останаа последните часови до ...
  сите 64 | | | веќе видена