Судскиот

  во

  Управното судство во Македонија има традиција од речиси 70 години. Во 1952 е донесен првиот закон за управни спорови. Од 2006, кога беше формиран Управниот суд ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Судскиот процес за „Титаник 2“ на СЈО привршува и завршните зборови на специјалните обвинители Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски денеска судијата Огнен Ставрев ги ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Откако ја здробиле опремата во отпад за железо, Груевци заборавиле да го уништат серверот во ТЕЛЕКОМ кој ги зачувал сите податоци околу прислушкувањето и сега ...
  | | веќе видена | слични

  На денешното рочиште за судењето за убиството на Никола Саздовски вкрстено го испрашуваа првообвинетиот Бесир Беља. По испрашувањето од двајцата адвокати на ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Роднините на Груевски нема да бидат повикани да дадат исказ пред Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција за неговот бегство, рече шефицата ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжува судењето за настаните на 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија, против осумнаесетмината ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжува судењето за настаните на 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија, против осумнаесетмината ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Соопштение до јавноста- ракција на интервјуто на Никола Димитров дадено за телевизија Сител Никола Димитров прифати штетен договор со кој што ги ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Осумдесет и два обвинители од јавните обвинителства од Скопје, Велес, Гостивар и од други градови низ земјава ја тужат државата пред домашните судови, за ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Повеќе од една година, жителите на Општините Радовиш и Конче за какви било нотарски услуги мора да патуваат во Струмица, со што се изложуваат на дополнителни ...
  сите 9 | | | веќе видена