Стефано

  во

  Кристијано Роналдо во дресот на Реал Мадрид играше девет сезони, а сите ги изненади со трансферот минатото лето во Јувентус. Дефинитивно, тоа што го направи за ...
  сите 72 | | | веќе видена

  По замената на Маурицио Аривабене со техничкиот шеф Матија Биното, италијанските медиуми тврдат дека во обид да се олесни работата на Биното, чија прва задача ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Со Спортски и денес следете ги сите случувања на трансфер пазарот ширум светот – БИДЕТЕ ВО ТЕК СО СЕ ШТО СЕ СЛУЧУВА. – Тука можете да се потсетите што вчера се ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Кристијан Ромеро, дефанзивецот на Џенова, ќе направи трансфер во Јувентус, потврдува „Стампа“. Според најавите, се работи за трансфер од 20 милиони евра, а ...
  сите 9 | | | веќе видена

  И денес нашата редакција навремено ќе ве известува за сите трансфери и трансфер гласини на трансфер пазарот. – Тука можете да се потсетите што вчера се случува ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Италијанскиот калчолигаш Милан не успеа да го ангажира Цеск Фабрегас како засилување за средниот ред, но, сепак, Џенаро Гатузо ќе добие нов играч. Шпанецот ќе ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Милано е една од европските модни престолнини што се карактеризира со сивило не само од неокласичните камени градби, туку и со сивило на небото поради ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Милано е една од европските модни престолнини што се карактеризира со сивило не само од неокласичните камени градби, туку и со сивило на небото поради ...
  сите 4 | | | веќе видена