Стефано

  во

  Во случајот на Кјара, медиумите константно известувале за нејзината венчавка, а таа на Диор му донела дури 5,2 милиони долари. Венчавката на Кјара Ферањи ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Поранешниот прв човек на Ферари, Стефано Доменикали се смета за виновен за „Силверстон“ во 1999 година. Најтешкиот момент во големата кариера Германецот го ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Се сеќавате кога Стефано Габано ја нарече Селена Гомез "грда" на Инстаграм? Епа, младата пејачка го возврати ударот. Тоа се случи многу одамна, а сега Селена ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Се сеќавате кога Стефано Габано ја нарече Селена Гомез "грда" на Инстаграм? Епа, младата пејачка го возврати ударот. Тоа се случи многу одамна, а сега Селена ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Романо Фенати беше централна личност изминатиов викенд на Мото 2 трката која се возеше во Сан Марино, но од една крајно негативна страна бидејќи изрежира потег ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Неверојатен неспортски потег беше забележан на вчерашната трка за Големата награда на Сан Марин кога Италијанецот Романо Фенати се обиде да ја зграби кочницата ...
  сите 8 | | | веќе видена