Севиља

  во

  Италијанските медиуми пренесуваат дека Рамон Родригез Вердехо, попознат како Мончи, би можел наскоро да ја напушти позицијата спортски директор во Рома. Мончи ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Кадиз се смета за најстаро константо населено место во Европа. Во денешно време претставува антички центар, опкружен со вода и е вистинско романтично место со ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Благодарение на одличните настапи на евро-сцената изминативе години, а особено оваа година, тетовскиот клуб Шкендија, на последната ранг листа на УЕФА е ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Благодарение на одличните настапи на евро-сцената изминативе години, а особено оваа година, тетовскиот клуб Шкендија, на последната ранг листа на УЕФА е ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Како што пренесуваат шпанските медиуми, на „Етихад“ веќе во јануари би можело да пристигне дефанзивецот Жуниор Фирпо. Овој 22-годишен фудбалер бележи одлични ...
  сите 2 | | | веќе видена