Севиља

  во

  Халфот Кевин-Принс Боатенг веќе е играч на Барселона. Каталонците објавија на својата официјална страница дека го земаат 31-годишниот поранешен репрезентативец ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Луис Муриел пред неколку дена пристигна од Севиља и денес дебитираше во дресот на Фиорентина со два гола. Двата гола беа пректасни соло акции на Муриел , но ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Тренерот на Реал Мадрид, Сантијаго Солари верува во шансите на својот тим да се бори за титулата во Шпанија. „Белите“ во моментов заостануваат зад лидерот ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Селта имаше предност до 70. минута на овој меч, но на крајот остана без ниту еден бод во оваа пресметка. Домаќините поведоа во 40. минута, Араујо погоди за ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Првиот гол на „кралевите" од страна на Касемиро беше вистинска мајсторија. Бразилецот шутираше силно од околу 30. метри, голманот Вацлик ја допре топката, но ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Дербито на Сантијаго Бернабеу заврши со победа од 2-0 за Реал Мадрид, Касемиро и Лука Модриќ ги донесоа трите бода за домаќините.„Кралевите“ прикажаа солидна ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Барселона и Реал Мадрид нема да играат еден против друг четвртфиналето финалето во Шпанскиот Куп. „Лос кулес“ се паднаа против Севиља, а Реал Мадрид ќе игра со ...
  сите 61 | | | веќе видена