Селта

    во

    Фудбалерот на Реал Мадрид, Герет Бејл, одреден период поради повреда ќе отсуствува од фудбалските терени. Бејл се повредил во вторникот, на натпреварот со ...
    сите 35 | | | веќе видена

    Шпанскиот прволигаш Селта ја раскина соработката со тренерот Мигел Кардосо. Португалскиот стратег не успеа да го консолидира тимот кој загуби три од последните ...
    сите 4 | | | веќе видена