Сантијаго Бернабеу

  во

  Сосема е јасно дека шефот на стручниот штаб на мадридски Реал, Зинедин Зидан е во исклучително комплицирана ситуација од причина што шпанскиот гигант прикажува ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Интересно, единствениот тим кој ги победи сите 5 натпревари, Барселона, уште не го обезбеди првото место во групата. Ова од причина што Јувентус има 4 победи и ...
  сите 103 | | | веќе видена

  Некогашниот прв човек на шпанскиот великан Реал Мадрид, Рамон Калдерон смета дека тимот од „Сантијаго Бернабеу“ мора да направи голем потег на трансфер пазарот ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Алавес во последниот меч од саботната програма на 11-то коло на шпанското првенство на „Сантијаго Бернабеу“ го изненадија домашниот мадридски ...
  сите 172 | | | веќе видена

  Угледните мадридски медиуми „Марка“ и „АС“ во изминативе неколку дена пишуваа за новопројавената желба на Иско Аларкон да го напушти Реал Мадрид, откако стана ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Клуб Бриж вечерва ќе биде значително ослабен во дуелот против Борусија Дортмунд кој ќе се игра на „Сигнал Идуна парк“. Белгискиот првак ќе настапи без својот ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо бил во контакт со претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез како би се вратил на „Сантијаго Бернабеу“ пренесуваат шпанските медиуми. ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Според пишувањата на АС и Марка, Иско побарал да си замине од „Сантијаго Бернабеу“ и тоа по можност уште во јануари, Реал ќе му дозволи но само доколку добие ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Серхио Рамос се уште не сака да го продолжи договорот со Реал Мадрид, пренесуваат шпанските медиуми. Капитенот со „кралевите“ има договор кој му истекува на ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Клод Макелеле веќе долги години е во фудбалска пензија, но додека играше фудбал беше меѓу најдобрите играчи на својата позиција. Макелеле добро се сеќава на ...
  сите 10 | | | веќе видена