Сантијаго Бернабеу

  во

  Антонио Конте конечно ги прокоментира гласините кои го поврзуваа со тренерското столче на „Сантијаго Бернабеу“ и одговори на прозивката од Серхио Рамос Шпанија ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Сантијаго Солари го прифати предизвикот и одговорноста да седне на клупата на Реал Мадрид, односно на оваа функција да го наследи Хулен Лопетеги. Иако беше ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Сантијаго Солари го прифати предизвикот и одговорноста да седне на клупата на Реал Мадрид, односно на оваа функција да го наследи Хулен Лопетеги. Иако беше ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Реал сака да го купи фудбалерот на Интер, Мауро Икарди, објавија шпанските медиуми. Трансферот може да се случи во јануари. Според „Дон Балон“ шпанскиот клуб е ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Реал Мадрид никако да се симне од насловите во шпанските и во светските медиуми. Откако му врачија отказот на Хулен Лопетеги по поразот од Барселона во ,,Ел ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Белгијскиот фудбалер Еден Азар веќе долго време се поврзува со Реал Мадрид, а тие шпекулации добија интензитет откако Сантијаго Бернабеу го напушти Кристијано ...
  сите 9 | | | веќе видена

  На стадионот „Сантијаго Бернабеу“ во внатрешноста на новите тоалети се вградени нови писоари на кои има ТВ-дисплеи на кои се емитува она што се случува на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  „Газета дело Спорт“ открива повеќе детали од судскиот процес помеѓу Челси и Антонио Конте во кој стратегот бара обештетување од околу 23 милиони евра, „Сините“ ...
  сите 17 | | | веќе видена