Сандро Росел

  во

  Сандро Росел, некогашниот претседател на Барселона, ја тужи Владата на Шпанија за речиси 30 милиони евра. Да потсетиме дека тој беше во затвор цели две години ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Бразилецот Нејмар беше доведен на „Камп Ноу“ во ситуацијата кога прв човек на клубот беше Сандро Росел, мандатарот на каталонскиот гигант кој подоцна заврши во ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Сандро Росел, поранешниот претседател на Барселона, раскажа некои искуства од престојот во затвор. Тој поради обвинување за перење пари помина две години зад ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Сандро Росел, поранешен претседател на Барселона, раскажа дел од неговите искуства во неговите две години затвор. Росел помина две години во затвор во Шпанија ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Со доаѓањето на Сандро Росел на местото на претседател на клубот во 2010 година ѕвездата на „Ла Масија“ започна да се гаси. Долгорочните плановите се заменија ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Приказната трае веќе 13 години во три претседателски мандати во кои повеќе пати беа претставувани проектите за реновивање на „Камп Ноу“, но засега ништо не е ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Шпанскиот медиум тврди дека постои расположение трансферот на Нејмар да се реализира во деновите кои претстојат, па дури оди дотаму дека Бразилецот би можел да ...
  сите 222 | | | веќе видена

  Националниот суд во Шпанија го ослободи поранешниот претседател на Барселона, Сандро Росел од обвинение за перење пари, соопштија од судот. Росел, кој помина ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во документарниот филм за најдобриот бразилски фудбалер во Реал се објавени досега непознати моменти од животот на Нејмар. Ѕвездата на Париз Сен Жермен, Нејмар ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Поранешниот претседател на ФК Барселона, Сандро Росел денеска е ослободен од вината за перење пари откако 20 месеци помина во притвор. Росел беше обвинет дека ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Роналдињо во 2003 беше на чекор до Олд Трафорд но Бразилецот во последен момент го одби Манчестер јунајтед и ја прифати понудата на Барселона. Шпанија За ...
  сите 3 | | | веќе видена