Сандро Росел

  во

  Националниот суд во Шпанија го ослободи поранешниот претседател на Барселона, Сандро Росел од обвинение за перење пари, соопштија од судот. Росел, кој помина ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во документарниот филм за најдобриот бразилски фудбалер во Реал се објавени досега непознати моменти од животот на Нејмар. Ѕвездата на Париз Сен Жермен, Нејмар ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Поранешниот претседател на ФК Барселона, Сандро Росел денеска е ослободен од вината за перење пари откако 20 месеци помина во притвор. Росел беше обвинет дека ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Роналдињо во 2003 беше на чекор до Олд Трафорд но Бразилецот во последен момент го одби Манчестер јунајтед и ја прифати понудата на Барселона. Шпанија За ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Напаѓачот на ПСЖ, Нејмар му се заканува затвор до шест години за измама и корупција, при преминувањето од Сантош во Барселона во 2013 година. Поранешниот ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Менаџментот на Барселона доби изненадувачка понуда за преименување на својот стадион Ноу Камп. Медиумскиот гигант „Медијапро“ понуди сума од 300 милиони евра ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Менаџментот на Барселона доби изненадувачка понуда за преименување на својот стадион. Медиумскиот гигант „Медијапро“ понуди сума од 300 милиони евра за да ги ...
  сите 12 | | | веќе видена