Салцбург

  во

  Работник од Србија загина во австриското место Фалстенау во покраината Салцбург, а како што пишуваат српските медиуми, станува збор за 48-годишниот Залтан ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Работник од Србија загина во австриското место Фалстенау во покраината Салцбург, а како што пишуваат српските медиуми, станува збор за 48-годишниот Залтан ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Севилја го договор првото засилување за следната сезона, Мунас Дабур од Ред бул Салцбург од јуни месец ќе биде нов играч на Андалужаните. Израелкскиот голгетер ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Во снежното невреме во Австрија бројот на загинати постојано расте, а денеска власитите потвредија уште еден случај за еден српски државјанин. Станува збор за ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Повеќе од 41.000 луѓе беа затрупани во снегот од понеделникот во Салцбург, меѓу кои и холивудскиот актер и пејач Дејвид Хаселхоф (66), пишуваат австриските ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Повеќе од 41.000 луѓе беа затрупани во снегот од понеделникот во Салцбург, меѓу кои и холивудскиот актер и пејач Дејвид Хаселхоф (66), пишуваат австриските ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во 2016 година Јирген Клоп го плати Садио Мане 41 милиони евра, Мане пристигна од Саутемптон, а Клоп сега откри дека претходно имал шанса да го доведе во ...
  сите 19 | | | веќе видена