Робин

  во

  Откако во неделата беше премиерно прикажан трејлерот за Дизниевиот „Aladdin“ во кој популарниот дух од волшебната ламба го игра Вил Смит, обожавателите на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Студијата е направена од група истражувачи на Универзитетот во Оксфорд. Истражувањето ги откри неопходните чекори што треба да ги преземе една жена за да биде ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Студијата е направена од група истражувачи на Универзитетот во Оксфорд. Истражувањето ги откри неопходните чекори што треба да ги преземе една жена за да биде ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Баер Леверкузен стигна до импресивна 5:1 победа на гостувањето во Мајнц, нивна трета едноподруго во Бундеслигата за да се искачат на петтото место во ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Македонската дијаспора ја прогласи за една од 40-те најуспешни Македонци под 40 години за 2016 година. Алесиа уште од мали нозе знаела дека ќе биде дел од ...
  | | веќе видена

  Пабло Ескобар бил син на сиромашен колумбиски фармер. Но, веќе во 35. година Пабло станал мултимилијардер и прв човек на картел кој држел 80 отсто од светскиот ...
  сите 4 | | | веќе видена