Рио

  во

  Поранешниот светски рекет број 1, Британецот Енди Мареј, го одигра својот последен натпревар на грен слем турнирот Австралија опен, откако загуби од Шпанецот ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Десетици туристи биле ограбени на патот кон познатата статуа на Христос Спасителот во Рио де Жанеиро, каде два часа биле заложници во масовен грабеж.Полицијата ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Светското ракометно првенство денеска нуди комбинација од неколку интересни натпревари и некои во кои едната репрезентација е огромен фаворит. Со жестокиот ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп го откажа присуството на Светскиот економски форум во Давос. Причината е несогласувањето со демократите околу ...
  сите 119 | | | веќе видена

  Доналд Трамп ги повтори заканите дека ќе прогласи вонредна состојба за да изгради ѕид долж мексиканската граница, поради што владата е делумно затворена веќе ...
  сите 119 | | | веќе видена