Реал Сосиедад

  во

  Во првиот натпревар од 24-то коло од шпанскот фудбалско првенство, Еибар и Хетафе одигра без побведник 2:2 (0:1). Гoстите имаа водство од 2:0 кое го донесоа ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Вела игра за тимот на МЛС , каде дојде од реал Сосиедад. Барселона го бараше , но попусто. ,,Ги одбив. Ми беше навистина тешко да одбијам клуб како што е ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во последната неделна средба во рамките на 20-то коло на шпанското фудбалско првенство, Барселона на својот „Камп Ноу“ успеа да го победи незгодниот Леганес со ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Двајцата македонски репрезентативци Столе Димитривески и Енис Барди оваа вечер ги одиграа своите натпревари во шпанската Примера, а успехот може да се каже ...
  сите 24 | | | веќе видена