Реал Сосиедад

  во

  Директорот на Реал Мадрид, Анхел Санчес, им потврдил на шпанските новинари дека Кралскиот клуб во претстојниот преоден рок нема намера да троши пари. ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Пет ипол години по преселбата на „Сантијаго Бернабеу“, Мартин Одегард ќе добие права шанса од Реал, Зинедин Зидан смета дека Норвежанецот е подготвен за ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Зинедин Зидан за следната сезона ќе смета на еден фудбалер за кој многумина мислеа дека ќе си оди од тимот. Како што пишуваат медиумите во Шпанија, францускиот ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Пет ипол години по преселбата на „Сантијаго Бернабеу", Мартин Одегард ќе добие права шанса од Реал, Зинедин Зидан смета дека Норвежанецот е подготвен за ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Зинедин Зидан ќе го врати назад во Реал Мадрид одличниот Норвежанец Мартин Одегард, а Кралскиот клуб му направи вистински упад во системот на Реал Сосиедад. ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Пандемијата на коронавирус и неуспехот во Лигата на шампиони ќе донесе големи промени на Сантијаго Бернабеу, на продажба ќе се најдат многу фудбалери а од нив ...
  сите 165 | | | веќе видена

  Пандемијата на коронавирус и неуспехот во Лигата на шампиони ќе донесе големи промени на Сантијаго Бернабеу, на продажба ќе се најдат многу фудбалери а од нив ...
  сите 165 | | | веќе видена

  Колумбиецот Хамес Родригез е на излезни врати од Реал Мадрид и тој повеќе нема да игра за шампионот на Шпанија без разлика што ќе се случи вечерва на „Етихад“. ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Познатиот поранешен играч на Атлетик Билбао, Андони Ираола не може без Македонци во тренерската кариера и повторно ќе биде шеф на стручен штаб на тим каде има ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Реал Мадрид има неколку позајмени играчи, кои сега би требало да се вратат во тимот. Но, од сите нив ќе се врати само еден. Станува збор за голманот Андреј ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Две финалиња на национален куп ќе се играат годинава во зимски услови во декември, а по Шпанците кои најавија спектакл за Божик и меч за куп-пехарот меѓу ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Со натпреварите од 38 коло заврши сезоната во најсилната „Ла Лига“, Реал Мадрид ја обезбеди новата титула, а во понизок ранг одат Еспањол, Леганес и Мајорка на ...
  сите 12 | | | веќе видена