Петров

  во

  Утре во домашното фудбалско првенство се игра последното прволигашко коло кое треба да даде одговор на прашањето кои екипи заедно со Академија Пандев ќе играат ...
  сите 57 | | | веќе видена

  ТВ КАНАЛ 5 “Само вистина“ од 24 мај 2019 година со водителката Мирјана Трпчевска. Гости во студиото претседателот на Светскиот Македонски Конгрес, Тодор Петров ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Пожар во стан ги разбуди жителите на скопската населба Карпош 4. Во огнената стихија гореше стан на најгорниот 17ти кат во една од кулите, а лицето кое живее ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Зоран Заев вчера објави дека како претседател на СДСМ ги разрешува сите 78 претседатели на општинските организации на партијата, а меѓу нив е и пратеникот во ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Пишува Тодор ПЕТРОВ Во интервју за CNN, токму на вечерта пред европските избори, кога се претпоставува победа на националните партии во Европа, претседателот ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Денеска, 23-ти мај 2019 година, на Економскиот Факултет во Скопје, мрежата ФИСКАСТ организираше настан јавно предавање „Јас и буџетот на општината – направете ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Пишува Тодор ПЕТРОВ Употребата на зборот "дијаспора" во дваесетипрвиот век е анахронизам. Асоцира на деленици... Во време на глобализација, високи технологии ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Македонскиот вицешампион, Вардар нема да може да ја претставува нашата земја во европските купови ова лето. Имено денеска Фудбалската федерација на Македонија ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Македонскиот вицешампион, Вардар нема да може да ја претставува нашата земја во европските купови ова лето. Имено денеска Фудбалската федерација на Македонија ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Вардар и дефинитивно не доби лиценца да игра во квалификациите за Европа Лигата, што отвара уште едно место за друг наш прволигаш да игра на евросцената, а прв ...
  сите 57 | | | веќе видена