Олимпико

  во

  Легендарниот играч за врска на Рома Даниеле Де Роси оваа сезона после долги години ја напушти Рома, но ќе продолжи со играњето фудбал. Де Роси во овој момент ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Грчкиот фудбалер Костас Манолас договорил трансфер во Наполи, јавува „Sky Sport“, а пренесуваат речиси сите италијански медиуми. Манолас минатата сезона беше ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Франческо Тоти се очекуваше да добие позначајна директорска улога и поголемо влијание врз трансфер одлуките на Рома по заминувањето на Мончи, но откако ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Франческо Тоти се очекуваше да добие позначајна директорска улога и поголемо влијание врз трансфер одлуките на Рома по заминувањето на Мончи, но откако ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Ливерпул е новиот европски владетел, а синоќешната победа на „црвените“ ја славеа и во „црвениот“ дел од Рим. Рома е клубот кој ќе биде побогат за 4,5 милиони ...
  сите 23 | | | веќе видена