Олимпико

  во

  Реал Мадрид сака прво место во својата група каде моментално, на два меча пред крајот на групната фаза е на делба на таа позиција со Рома, со по девет бода, ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Хавиер Пасторе ова лето пристигна во Рома од ПСЖ како едно од најголемите засилувања во Серија А. Италијанскиот клуб го купи Пасторе за 20 милиони евра, а на ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Законот е донесен во 2007-ма година, се однесува на секој спортски колектив, што значи не само во фудбал, туку во било кој спорт. Тоа подразбира бесплатен влез ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Рома ја прекина лошата серија од три последователни меча без победа во Италија, откако ова попладне на домашниот „Олимпико“ одигра на ниво и сосема заслужено ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Ајнтрахт Франкфурт во групата Х дојде и до четвртата победа остварена во Никозија над Аполон со 2:3 и заедно со Лацио беше подобар од Марсеј (2:1) ќе играат во ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Лацио синоќа пред своите навивачи на „Олимпико“ во Рим беа поразени од милански Интер со 0:3. Поразот на Лацио го загрижи тренерот на римскиот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Лацио синоќа на својот Олимпико доживеа дебакл во дуелот со Интер, кој на крилата на Мауро Икарди славеше со 3:0. Поразот на Небесносините го загрижи тренерот ...
  сите 8 | | | веќе видена