Ноле

  во

  Најдобриот светски тенисер во моментов, Србинот Новак Ѓоковиќ во второто коло од завршниот мастерс турнир во Лондон за 78 минути игра го победи петтиот на АТП ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Тенискиот рекет број 1 Новак Ѓоковиќ во мечот против Џон Иснер на Мастерсот во Лондон предизвика голем интерес откако на трибините имаше поддршка од Кристијано ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Првиот светски рекет Новак Џоковиќ успешно го почна последниот Мастерс турнир за оваа сезона. Србинот синоќа го совлада Џон Изнер од САД со 2-0, по сетови 6:4 ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Српскиот тениски рекет, Новак Ѓоковиќ од наредната седмица и официјално ќе се врати на првото место на АТП листата и тоа по пауза од две години. Ноле дојде до ...
  сите 105 | | | веќе видена

  По петти пат во кариерата Ѓоковиќ заврпува една календарска година како број 1 во светот, по што се изедначи со Роџер Федерер и Џими Конорс. А пред нив во овој ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Српскиот тенисер освен тоа што е врвен спортист уште еднаш докажа дека е пред се голем човек. Нешто што е вистнска реткост меѓу врвните спортисти е непознаница ...
  сите 10 | | | веќе видена

  " alt=Српскиот тенисер освен тоа што е врвен спортист уште еднаш докажа дека е пред се голем човек.Нешто што е вистнска реткост меѓу врвните спортисти е ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Српскиот тенисер освен тоа што е врвен спортист уште еднаш докажа дека е пред се голем човек. Нешто што е вистнска реткост меѓу врвните спортисти е непознаница ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Српскиот тенисер освен тоа што е врвен спортист уште еднаш докажа дека е пред се голем човек. Нешто што е вистнска реткост меѓу врвните спортисти е непознаница ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ избори пласман во големото финале во „Берси“ арената по сензационалниот меч со Рожер Федерер, но сепак немаше доволно сили во неделниот меч, ...
  сите 69 | | | веќе видена

  22-годишниот Русин во финалето денеска го совлада Новак Ѓоковиќ со резултат 2:0 во сетови 7:5 и 6:4 за еден час и 38. минути игра. Во првиот сет Ноле направи ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Карен Хачанов стигна до првата АТП мастерс титула откако попладнево во финалето во Париз со 2-0 во сетови го совлада Новак Ѓоковиќ, кој од утре одново ќе биде ...
  сите 103 | | | веќе видена

  Рускиот рекет, Карен Хачанов е освојувач на Мастерсот во Париз и тоа откако попладнево направи големо изненадување и го победи Новак Ѓоковиќ со 2-0 во сетови. ...
  сите 107 | | | веќе видена