Ноќта

  во

  Германската канцеларка Ангела Меркел е можеби најмоќната жена на денешницата и луѓето често забораваат дека и таа е обичен човек. Така, многумина не ни знаат ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Познатата глумица веќе долго време се обидува да се претстави како супермајка , која и покрај своите секојдневни обврски успева да се грижи за своите шест деца ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Новинарот Саше Димовски, кој со години пишува и го следи судството, на порталот „Сведок“ објави коментар „Кичевски, какви цигари пушиш, да ти испратам во ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Американската одлука да ја исклучат Турција од проектот за развој на ловецот-бомбардер од петтата генерација „F-35“ поради набавката на рускиот ракетен ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Работела како бармен, го задржала презимето од првиот сопруг – работи кои не и се познати на јавноста за Меркел Германската канцеларка, Ангела Меркел веќе ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Германската канцеларка, Ангела Меркел веќе години наназад е една од најмоќните жени во светот. Во последниве неколку нејзини јавни настапи може да се забележи ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Иако луѓето денес знаат што е здрава исхрана, многу е тешко да се опфатат сите важни правила. На пример, дали сте знаеле дека и најздравите производи можат да ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Најмоќната Германка и светска лидерка, Ангела Меркел, денеска го слави 65-иот роденден. Германската канцеларка веќе години наназад е една од најмоќните жени во ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Германската канцеларка, Ангела Меркел веќе години наназад е една од најмоќните жени во светот. Во последниве неколку нејзини јавни настапи може да се забележи ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Стојам зад Катица Јанева се додека не се докаже дека е инволвирана во криминал. Премиерот Заев тврди дека немал никаков контакт со специјалната обвинителка ...
  сите 40 | | | веќе видена