Ноќта

  во

  Инспирирани од вчерашниот настан, од подмладокот на ВМРО-ДПМНЕ, денеска му оставија пелени на скопскиот градоначалник Петре Шилегов пред седиштето на Град ...
  | | веќе видена | слични

  Душко Тошиќ допатувал од Кина вчера во своето родно село Орловат во кое денека ќе биде погребан неговиот татко Милорад.Фудбалерот ноќта ја поминал во семејната ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Душко Тошиќ допатувал од Кина вчера во своето родно село Орловат во кое денека ќе биде погребан неговиот татко Милорад. Фудбалерот ноќта ја поминал во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Инспирирани од вчерашниот настан, од подмладокот на ВМРО-ДПМНЕ, денеска му оставија пелени на скопскиот градоначалник Петре Шилегов пред седиштето на Град ...
  сите 142 | | | веќе видена

  Инспирирани од вчерашниот настан, од подмладокот на ВМРО-ДПМНЕ, денеска му оставија пелени на скопскиот градоначалник Петре Шилегов пред седиштето на Град ...
  сите 142 | | | веќе видена

  Никогаш нема да биде во целост ваш/а. Морате да разберете дека кога некој ќе вложи години, пари и целата своја енергија во некоја работа, тој/таа ја доживува ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Голем број пелени со измет и урина кои биле пронајдени во еден од становите на вториот кат, се причина за миризбата поради која беа евакуирани станарите од ...
  сите 142 | | | веќе видена

  Реал Мадрид вчера запиша победа од 3:0 против екипата на Рома во првото коло од Лигата на шампионите. Она што посебно може да ги радува навивачите на ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Во станот поради кој вчера попладне беше евакуирана цела зграда на булеварот Кузман Јосифовски Питу 15 во ТЦ„Скопјанка“ во скопската општина Аеродром, пред 20 ...
  сите 142 | | | веќе видена

  Во станот поради кој вчера попладне беше евакуирана цела зграда на булеварот Кузман Јосифовски Питу 15 во ТЦ„Скопјанка“ во скопската општина Аеродром, пред 20 ...
  сите 142 | | | веќе видена

  Нехигиена е причината за паниката што вчера беше предизивикана во зграда во комплексот „Скопјанка“ во скопската населба Аеродром, при што беше повикана на ...
  сите 142 | | | веќе видена

  Шестчасовната драма во „Скопјанка“ заврши откако специјалната единица на АРМ за атомска, биолошка и хемиска одбрана утврди дека пелени со измет и урина биле ...
  сите 142 | | | веќе видена

  За напитокот кој сама го креирала и испробала, вели дека освежува, ревитализра, ја намалува надуеноста и го смирува дигестивниот тракт, го подобрува варењето ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Овој брз и интересен рецепт можат да го прават и деца, има само 4 состојки. Состојки 200 гр пишкоти 150 мл павлака за шлаг 100 гр чоколадо Кокос Подготовка ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Јувентус денес во Валенсија игра натпревар од првото коло на Лига на шампионите, а играчите на „старата дама“ предводени со Кристиано Роналдо баш и’ не спиеле, ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Јувентус вечерва за прв пат во тимот со Кристиано Роналдо ќе настапи во Лигата на шампионите, а за противник ќе ја имаат шпанска Валенсија. Кристиано Роналдо ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Таткото на Матиас Весино тренирал деца во аматерскиот клуб Вида Нуева во малото градче Сан Хасинто на југот од Уругвај. Тој никогаш не им зборел на децата дека ...
  сите 5 | | | веќе видена

  „Твоето раѓање Богородице Дево, радост му јави на целиот свет, зашто од тебе изгреа Сонцето на правдата – Христос, Бог наш; уривајќи ја клетвата, ни даде ...
  сите 21 | | | веќе видена