News

  во

  Напаѓачот на ПСЖ, Бразилецот Нејмар признал дека потполно бил надвор од себе кога му соопштиле дека поради повредата ќе треба да направи подолга пауза од ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Напаѓачот на ПСЖ, Бразилецот Нејмар признал дека потполно бил надвор од себе кога му соопштиле дека поради повредата ќе треба да направи подолга пауза од ...
  сите 49 | | | веќе видена

  По 12 недели судење, нарко-босот Хоакин Гузман, познат како Ел Чапо, е прогласен за виновен по 10 точки од обвинението, вклучувајќи и трговија со дрога и ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Џорџ Мендонза, американскиот морнар од кулната фотографија „Бакнеж“ од 1945 година на која бакнува медицинска сестра на Тајмс сквер, прославувајќи го крајот на ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Рен Женгфеј, основач на кинеската компанија Хуавеи, за првпат проговори за апсењето на неговата ќерка Менг Ванжу, инаку главен финансиски директор на ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Џорџ Мендоза, американскиот морнар од култната фотографија "Бакнеж" од 1945-та година на која ја бакнува медицинската сестра на Тајмс сквер, прославувајќи го ...
  сите 10 | | | веќе видена

  После 12 недели од судењето на нарко-босот Хоакин Гузман познат како Ел Чапо, прогласен е за виновен по 10 точки, вклучувајќи и трговија со дрога и перење ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Тинејџерката која побегнала од Британија за да се приклучи на ИСИС изјавила дека луѓето треба да се смилуваат и да ја пуштат да се врати назад во Велика ...
  сите 10 | | | веќе видена

  55-годишниот Американец Пол Фронзак, на кого родителите му кажале дека како новороденче бил киднапиран од болница, за две години подоцна да им биде вратен, ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Американецот Пол Фронзак (55) по повеќе од педесет години открил дека неговите родители со кои пораснал целиот живот всушност не се неговите вистински биолошки ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Американецот Пол Фронзак на кој родителите му кажале дека како бебе бил киднапиран, па после 2 години повторно вратен, открил дека тој всушност не е нивни син. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Тинејџерката која побегнала од Британија за да се приклучи на ИСИС изјавила дека луѓето треба да се смилуваат и да ја пуштат да се врати назад во Велика ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Италијанскиот плејмејкер постигнал договор со Пари Сент Жермен за продолжување на договорот до 2024 година, пренесуваат француските медиуми. Веќе подолго време ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Расистички и хомофобичен , со овие зборови беше опишан нападот врз ѕвездата на „Empire“, Јуси Смолет, пред три недели. Сега, откако биле сослушани двајцата ...
  сите 5 | | | веќе видена