News

  во

  Четворица полицајци се соочиле со Флојд пред продавница во Минеаполис во Минесота, каде тој наводно искористил фалсификувани 20 долари за да купи цигари. ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Кога ураган од 5. категорија ќе погоди некоја држава, мал број работи можат да дадат отпор на силата на ветровите и насилните бранови. Сепак, малата нација ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Играчот на Тотенхем, Ерик Дајер доби суспензија од четири натпревари и парична казна од 40.000 фунти поради реакцијата во натпреварот против Норвич од ФА Купот ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Холивудскиот актер Џони Деп во вторникот, во лондонскиот суд негираше дека има проблеми со контрола на бесот, првиот ден на судењето по неговата тужба за ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Анастасија Покресчук, од украинскиот главен град Киев, опседната е со вбризгување хијалуронски филери во образите и, како што рекла за „ITV News“, не планира ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Најмалку едно од тие деца, 8-годишната Секорија Тарнер, е убиена на работ на новата „автономна зона“ поставена во Атланта од антирасистичките демонстранти од ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Познато е дека претседателот на САД, Доналд Трамп неколку пати бил виден во јавноста со озлогласениот милијардер и осудуван педофил, Џефри Епстајн. Сепак, на ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Ѕвездата на Борусија Дортмунд, Џејдон Санчо ќе биде една од најжешките теми на трансфер пазарот ова лето. Манчестер Јунајтед веќе неколку месеци покажува голем ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Фокс њуз соопшти дека мрежата „по грешка” го отстранила Доналд Трамп од фотографија на која биле и Меланија Трамп (тогаш Меланија Кнаус), Џефри Епстајн и ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Во текот на животот се соочуваме со различни предизвици. Некои од нив се едноставни за надминување, а некои потешки. Без оглед на ситуацијата, ефикасното ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Њујорк во текот на празничниот викенд и прославата на Денот на независноста, 4-ти јули се претворил во Див запад, пренесува "New York Daily News", наведувајќи ...
  сите 28 | | | веќе видена