Најмногу

  во

  Алкохолот годишно убива околу три милиони луѓе низ целиот свет, односно прекумерната консумација на алкохол убива повеќе луѓе отколку сидата, туберкулозата и ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Легендарната актерка Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс денеска се гости во Македонија, но за жал гости во најзагадениот град во Македонија, со ...
  сите 71 | | | веќе видена

  По анализите направени на повеќе од 900 јогурти на британскиот пазар, експертите предупредуваат дека многу од нив се преполни со шеќер и дека јавноста не смееe ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Хороскопот открива омилени пози и места за водење љубов од хороскопските знаци.Хороскопот може да биде ваш сојузник воедно свежување на вашиот љубовен живот и ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Се помал е интересот за студирање на туризам а се поголема потребата од професионални готвачи,туристички работници и келнери на охридската ривиера.Загрижувачки ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Митинзи, собири на граѓани, директни судири на „за“ и „бојкотирам“ на Фејсбук и Твитер и неминовно порака на некој светски или европски државник и дипломат за ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Еден од најздравите плодови што виреат на поголема надморска височина на македонските планини е боровинката – плод што во овој период е добро созреан и токму ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Децата почнуваат се порано и порано со употреба на дигиталната технологија, така што секое четврто дете во предучилишна возраст има дигитален уред, според ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Албанската полиција разби опасна криминална банда, осомничена за повеќе тешки кривични дела што последните месеци се случија во северниот град Скадар. Уапсени ...
  сите 20 | | | веќе видена

  ДВ-новинарките Елона Елези од Тирана и Сања Кљајиќ од Нови Сад заеднички го обиколија југот на Србија и северот на Косово и разговараа со стотици луѓе. Како ...
  | | веќе видена

  Екс техничкиот премиер од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Емил Димитриев се огласи на својот фејсбук статус и истакна дека не ги подржува уставните измени. Неговата ...
  сите 59 | | | веќе видена