МОК

  во

  Македонскиот олимписки комитет упорно ги игнорира резултатите од светските и европските првенства во стрелашство на Јане Џингов и Борјан Бранковски со кои, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Македонскиот олимписки комитет упорно ги игнорира резултатите од светските и европските првенства во стрелашство на Јане Џингов и Борјан Бранковски со кои, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Главните цели на ЏФМ се квалитетно подобрување на условите за работа во клубовите, создавање навремена и здрава селекција џудисти со соодветни подготовки, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Од македонските каратисти само годинашниов европски шампион во карате од Нови Сад и носителот на златниот медал од шампионатот на стариот котнинент од Тампере ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Ако минатата седмица Пливачката федерација беше таа која му застана на патот на Евгениј Поп Ацев за настап на Европското првенство во Глазгов, односно не го ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Пливачката федерација на Македонија во официјално соопштение, објавено по итната седница на Управниот одбор, ги отфрла обвинувањата дека не го пријавила ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Денеска требаше да известуваме за резултатот на Евгениј Поп Ацев на трката на 10 километри на Европското првенство во Глазгов, наместо тоа зборуваме за нов ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Пливачката федерација на Македонија во официјално соопштение, објавено по итната седница на Управниот одбор, ги отфрла обвинувањата дека не го пријавила ...
  сите 30 | | | веќе видена