Младост

  во

  Народот зборува кога гласа. Демократијата значи гласање. И ако од 2005 година наваму велиме или велат референдум, референдум, референдум, еве го за неколку ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Народот зборува кога гласа. Демократијата значи гласање. И ако од 2005 година наваму велиме или велат референдум, референдум, референдум, еве го за неколку ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Само тие што ќе кажат за или против ќе учествуваат во одлуката за иднината на Македонија, рече вечерва министерот за надворешни работи, Никола Димитров од ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Народот зборува кога гласа. Демократијата значи гласање. И ако од 2005 година наваму велиме или велат референдум, референдум, референдум, еве го за неколку ...
  сите 111 | | | веќе видена

  За сениорскиот дрес своевремено имаше 26 натпревари и осум голови. На клупски план беше дел од Металург, Пелистер, Вардар, ЦСКА Софија, Арау, Нирнберг, Тенис ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Ексфудбалерот на струмичка Беласица Илија Николов-Моторетката наполни 100 години и тој е најстариот жител во Македонија кој своевремено професионално играл ...
  | | веќе видена

   Тешко е да се поверува дека австралиската пејачката која се прослави со хитот Torn од 1997 година има 43 години, зарем не? По нејзиното последно интервју, ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Нема многу време за одмор за прволигашите. Стартот на сезоната се приближува, со тоа се забрзува и оној „процес" на подготовките кој влегува во завршната фаза, ...
  сите 6 | | | веќе видена