Мјанмар

  во

  Парагвајката Клара Соса колабираше на сцената откако беше прогласена за победничка на изборот на Мис гранд интернешнел. Taa сепак, брзо се крена на нозе и со ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Собранието со 80 гласови „за“ изгласа одлуката да пристапување кон уставни измени, заради имплементација на Договорот од Преспа. Со ова се отвора патот за ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Синоќа во Собранието со 80 гласови „за“ беше изгласана одлуката да пристапување кон уставни измени, заради имплементација на Договорот од Преспа. Со ова се ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Засега е неизвесна ситуацијата околу промената на името од Република Македонија во Република Северна Македонија а уставните промени се закочени. Не се знае што ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Обединетите Нации (ОН) го осудија недостатокот на волја на властите во Мјанмар да ги расветлат наводите за геноцид на муслиманското малцинство, нагласувајќи ја ...
  | | веќе видена