Микел

  во

  Менаџерот Арсенал, Микел Артета, рече дека е несреќен и разочаран по поразот (2:1) во градската пресметка против екипата на Тотенхем. Разочаран сум и несреќен. ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Со вчерашниот пораз на Арсенал кај Тотенхем се продолжи неверојатната црна серија од 27 мечеви во низа на кои „топчиите“ немаат победено на гости еден од петте ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Арсенал синоќа загуби во дербито со големиот градски ривал Тотенхем со 2:1, иако Топчиите први постигнаа гол. Арсенал со овој пораз само продолжи една ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Тренерот на Арсенал, Микел Артета, рече дека е несреќен и разочаран по поразот од Тотенхем (1:2) вчеравечер на натпреварот во Премиер лигата. – Разочаран сум и ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Иако се шпекулираше дека новата дестинација на Алкантара ќе биде Ливерпул, се чини дека „црвените“ повторно ќе доживеат разочарување како што беше во случајот ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Арсенал бурно реагира на нееднаквиот критериум на судијата Крис Кавана, но и на начинот на кој функционира ВАР-системот во Англија и како што велат, драстично ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Лондон, 7 јули 2020 (МИА) – Напаѓачот Александар Лаказет ќе го напушти Арсенал за време на летниот преоден рок. Според „Л’Екип“, за играчот на француската ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Напаѓачот Александар Лаказет ќе го напушти Арсенал за време на летниот преоден рок. Според „Л’Екип“, за играчот на француската репрезентација се заинтересирани ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Микел Артета се соочува со проблеми во офанзивната линија затоа што првите напаѓачи на клубот, Александре Лаказет и Пјер Емерик Обамејанг се уште не се на ...
  сите 26 | | | веќе видена