Менхетен

  во

  Војвотката Меган Маркл наводно планира и друга забава по повод раѓањето на своето дете, а меѓу гостите ќе биде и Викторија Бекам. Како што наведуваат ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Познатиот шеф на њујоршкото криминално семејство Гамбино, Френк Кали, е убиен пред неговиот дом, пренесуваат надлежните органи. Кали (53) е погоден неколку ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Манекенката и актерка Емили Ратајковски со нејзиниот сопруг Себастијан Беар-Меклард должат 120.000 долари кирија за изнајмениот стан на Менхетен. Британски ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Обвинителството на градот Њујорк има намера да го обвини Пол Манафорт, поранешен раководител на изборниот штаб на Доналд Трамп, и тој повторно да се најде во ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Војвотката од Сасекс одлучила во тајност да отпатува во Њујорк, но не само што не било тајно, туку новинарите веднаш ја откриле и причината за нејзиното ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Сопругата на принцот Хари, војвотката Меган Маркл, изминативе денови престојуваше во Њујорк каде се одржа забавата пред раѓањето на нејзиното бебе кое го ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп сакал да назначи свој поддржувач - њујоршки обвинител за шеф на истрагата против него, објави Њујорк тајмс. Станува збор ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Бронзени статуи, масла на платно и многу факти коишто можеби не сте ги знаеле за териториите, булдозите и чивавите… Њујорк повторно има свој музеј на кучињата, ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Пентхаус апартманот лоциран во престижниот кварт Централ Парк е новиот дом на американскиот инвеститор и милионер Кен Грифин. Апартманот зафаќа простор од 2230 ...
  сите 3 | | | веќе видена