Менхетен

  во

  Луксуз е второто име на актуелниот претседател на САД, Донал Трамп. Уште пред да започне да се занимава со политика, овој милијардер поседувал свој приватен ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Пред неколку месеци видовме како изгледа новата лимузина на рускиот претседател Владимир Путин, а нова „машина“ има и Доналд Трамп, претседателот на најмоќната ...
  сите 13 | | | веќе видена

   Замислете да се капете во мермерна када со поглед на Менхетен или пак да пиете шампањ во вашето џакузи на тераса. Реновиран стан од 726 метри квадратни метри ...
  сите 3 | | | веќе видена

  САД денеска одбележува 17 години од терористичкиот напад во кој загинаа над 3.000 луѓе. Станува збор за најсмртоносниот напад на американското тло, кога два ...
  сите 17 | | | веќе видена

  САД, па и светот, денес одбележува 17 години од терористичките напади на кулите-близначки од Светскиот трговски центар во Њујорк и се сеќава на над 3.000 жртви ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Патниците кои во петокот беа на њујоршката станица „Гранд централ“ на Менхетен го слушаа во живо концертот на еден од основачите на легендарните „Битлси“, Пол ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Патниците кои синоќа беа на њујоршката станица Гранд сентрал на Менхетен имаа можност во живо да го слушаат концертот на еден од основачите на легендарните ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Агентот на ФБИ, Дејвид Левали, беше на пат кон Менхетен, кога го виде првиот авион кој го погоди Светскиот трговски центар. Брзо се упати кон местото каде што ...
  | | веќе видена

  Сообраќајни знаци напојувани на соларна енергија се поставени низ Њујорк како дел од инсталација посветена на заканите од климатските промени. Десетте големи ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Официјалните претставници на ФБИ и здравствени експерти веројатно биле изложени на канцерогени испарувања и прашини после нападите на 11 септември. ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Според првите реакции, филмот не успеа да привлече публика, па за време на викендот кога за прв пат се прикажуваше ова остварување заработи 126 долари. Да, ...
  сите 11 | | | веќе видена