Матео

  во

  Дефанзивецот на Манчестер Јунајтед, Матео Дармијан, наскоро ќе го напушти клубот, објавија медиумите во Италија. Според „Калчомеркато“, 29-годишниот Италијанец ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Се наближува самиот финиш од преодниот рок и во завршницата секогаш е најинтересно – со Спортски на едно место следете се што се случува! – Тука можете да се ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Арсенал потврди дека Свен Мизлинтат, човекот кој беше најавуван како „магионичар на трансфери“ кога дојде од Борусија Дортмунд, заминува од позицијата ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Со Спортски и денес следете се што се случува на трансфер пазарот – БИДЕТЕ ВО ТЕК! -Тука може да се потсетите што се случуваше вчера на трансфер пазарот. -Вест ...
  сите 66 | | | веќе видена

  „Газета Дело Спорт“ пренесува дека во следниот период се очекува Матео Дармиан да го комплетира трансферот во редовите на Јувентус.Играчот кој еднакво добро ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Антонела Рокузо ги воодушевила обожавателите на својот сопруг Лионел Меси и илјадниците навивачи на Барселона со новата фотографија која ја објавила на ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Антонела Рокузо ги воодушевила обожавателите на својот сопруг Лионел Меси и илјадниците навивачи на Барселона со новата фотографија која ја објавила на ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Спортмедиа во Минхен, Марија Ковачева Од деценија во деценија очекувано ракометот се менува. Ако некаде во 80-те доминираше школата од некогашниот советски ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Заменик-премиерот на Италија, Матео Салвини, ја обвини Европската централна банка за напад врз банкарскиот систем на неговата земја, велејќи дека побарувањето ...
  сите 9 | | | веќе видена