Мајорка

  во

  33 годишниот Даниел Кублбок, поранешната ѕвезда на шоуто „Германија бара ѕвезда“ исчезна од крузерот „АидаЛуна“. Бродот патувал од Хамбург во Њујорк. Постојат ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Германските фудбалери не се повикани за натпреварите против Швајцарија и Перу, па одлучија слободните денови да ги искористат на Мајорка. Марио Геце и Шурле ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Градоначалникот на Магалуф на Мајорка воведе нови законски мерки за да стави крај на бранот трагедии што се случиле во ова шпанско летувалиште. Алфонсо ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Полицијата уапси маж со нож кој нападнал двајца германски туристи во бар на плажа во Мајорка. Мажот на 31 годишна возраст нападнал со нож и полесно повредил ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Полицијата на шпанскиот остров Мајорка синоќа застрела маж, вооружен со нож, откако нападна двајца германски туристи во кафуле на плажа. Според полицијата ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Иако својата интимност ја држи далеку од јавноста, сепак некои детали не успеа да сокрие.Како на пример, што се поседува од недвижен имот, на кое место и колку ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Легендарниот возач на Формула 1, Михаел Шумахер (49) доживеа сериозна скијачка несреќа во Франција во 2013 година. Германецот доби сериозни повреди на главата ...
  сите 17 | | | веќе видена