Лудогорец

  во

  Пред стартот на зимските подготовки на денешниот прв собир во Градски парк, ФК Работнички и официјално ги промовираше четирите најнови засилувања на тимот за ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Годината само што почна, а вече го имаме нејзиниот херој.. Неговото име е Санти Казорла! Одличниот везен играч на Виљареал постигна два гола против Реал Мадрид ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Бајер Леверкузен со 13 бода од првата и Цирих со 10 од втората во Групата А, продолжуваат во нокаут фазата во Лига Европа. Во последното коло, Германците ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Некогаш газеше во Европа, а сега стана клуб за потсмев. Милан не успеа да избори место во шеснаесетфиналето на Лигата на Европа откако доживеа пораз на ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Милан не успеа да презими во Европа Лигата и по поразот од Олимпијакос е елиминиран од понатамошните натпревари. Во возбудливото второ полувреме во Атина, ...
  сите 130 | | | веќе видена