Љупчо Георгиевски

  во

  Управниот одбор на „Хрватско-македонска тангента“ енергично ги осудува навредите кон хрватската држава и влада кои на социјалните мрежи ги пласира и шири ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Сашо Георгиевски, претседател на „Хрватско-македонска тангента” и Љупчо Арсовски, амбасадор, претседател на Комисија за меѓународни односи на ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Историјата се потворува кога станува збор за Зоран Верушевски и за неговата моќ да руши влади со нелегално прибавени телефонски. Заев е третиот политичар кој ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир Каракачанов со нова отровна стрела кон Македонија, овојпат нишанејќи кон шефот на дипломатијата Никола ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир Каракачанов со нова отровна стрела кон Македонија, овојпат нишанејќи кон шефот на дипломатијата Никола ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Д-р Новица ВЕЛЈАНОВСКИ Со неодамнешните изјави на актуелниот советникот за надворешна политика на претседателот, прв министер за надворешни на Р. Македонија, ...
  сите 121 | | | веќе видена

  Зошто во македонско-бугарските коридори повторно влета политиката, која сака да го снема македонизмот и македонскиот јазик? Зошто секој го посовојува Гоце ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Дел од бугарските историчари и политичко раководство би сакале да го снема македонизмот и македонскиот јазик како идентитески белези на државата. Ова го вели ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Во денешното гостување на ТВ 24, поранешниот премиер Љупчо Георгиевски рече дека тоа што Македонија е мала земја е предност во борбата со корона вирусот. ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Во далечната 1949 година младинците на Вардар станаа шампиони на Југославија, истиот подвиг го повторија и 1975 година Пишува:Миодраг Мицковиќ Само најстарите ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Утрово во Солун, од коронавирус почина Емануел Малелис, кај нас познат како Маноли кој во деведестите години во тогашниот грчки конзулат беше задолжен за визи ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Кога многу повеќе ќе се израдувавме, во октомври лани, Европа не успеа да се договори да ја крене рампата за Македонија. Ветото на францускиот премиер Емануел ...
  сите 209 | | | веќе видена