Лиза

  во

  Национален Сојуз на глуви и наглуви на Македонија (НСГНРМ) започна со реализација на проектите „Call Center“ и „Фолклорно здружение“. Проектите се одобрени и ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Национален Сојуз на глуви и наглуви на Македонија (НСГНРМ) започна со реализација на проектите „Call Center“ и „Фолклорно здружение“. Проектите се одобрени и ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Национален Сојуз на глуви и наглуви на Македонија (НСГНРМ) започна со реализација на проектите „Call Center” и „Фолклорно здружение”. Проектите се одобрени и ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Национален Сојуз на глуви и наглуви на Македонија (НСГНРМ) започна со реализација на проектите „Call Center“ и „Фолклорно здружение“. Проектите се одобрени и ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Пред многу години, додека работев како волонтер во болница, запознав девојче по име Лиза, кое боледуваше од една ретка болест. Единствена можност да оздрави ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Актуелното раководство на Националниот сојуз на глуви и наглуви заедно со членови на Сојузот организираше протестен марш од зградата на Владата до Основното ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Слика која има неверојатни сличности со познатата „Мона Лиза“ и често беше поврзувана со студиото и школата на уметникот Леонардо да Винчи, би можела да е ...
  сите 7 | | | веќе видена

  На денешен ден - 8 март 8 март 2019 - Денеска е Меѓународниот ден на жената. 1500.- Од Лисабон отплови португалскиот морепловец Педро Алварес Кабрал ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Идеен творец, продуцент и автор на музиката и аранжманите на „ФИН Проект“ е Никола Стојковски, артист кој успеа музичката продукција да ја подигне на повисоко ...
  сите 2 | | | веќе видена

   500 години по смртта на Леонардо да Винчи, се чини дека никој не може да ѝ се приближни на неговата генијалност. Сликар, скулптор, архитект, научник, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Американската актерка Лиза Шеридан (44) пронајдена е мртва во својот стан во Њу Орлеанс. Тоа денеска го потврди нејзиниот менаџер Мич Клем. Причината за смртта ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Американската актерка Лиза Шеридан (44) пронајдена е мртва во својот стан во Њу Орлеанс. Тоа денеска го потврди нејзиниот менаџер Мич Клем. Причината за смртта ...
  сите 5 | | | веќе видена