Левандовски

  во

  Во првиот натпревар од 18-то коло на германското фудбалско првенство, актуелниот шампион Баерн Минхен со 3:1 беше убедлив на гостувањето кај Хофенхајм. Гостите ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Баерн Минхен ја продолжи победничката серија, со триумф од 3:1 против Хофенхајм во премиерниот меч од пролетниот дел од сезоната во Бундеслигата. Баварците ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Со натпреварот меѓу Хофенхајм и Баер Минхен беше означен старт на вториот дел од сезоната во германската Бундеслига, а со оглед на тоа што ваквите мечеви ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Престижниот германски „Билд“ пренесува ексклузивна информација од таборот на Борусија Дортмунд. Паднала историска одлука, играчи на „милионерите“ да не смее да ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Еден од најголемите фудбалски клубови во Полска, Висла Краковкој, е пред банкрот, а прв што се понуди да помогне е некогашниот фудбалски ас на Борусија ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Еден од најголемите фудбалски клубови во Полска, Висла Краков е пред банкрот, а прв кој се понуди да помогне е некогашниот фудбалски ас на Борусија Дортмунд, ...
  сите 8 | | | веќе видена