Куала Лумпур

  во

  Исчезнувањето на авионот на Малезијан ерлајнс на летот МХ370, со 239 патници и членови на екипажот на 8. март 2014 година, остана една од најголемите мистерии. ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Исчезнувањето на авионот на Малезијан ерлајнс на летот МХ370, со 239 патници и членови на екипажот на 8. март 2014 година, остана една од најголемите мистерии. ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Исчезнувањето на авионот на “Malaysian Airlines” на летот 370 со 239 патници и членови на екипажот е една од најголемите мистерии во авионската индустрија, а ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Скопје до 2050 година ќе биде потопло за 6,9 Целзиусови степени во најтоплиот месец од годината и ќе има просечен годишен пораст на температурите од 2,4 ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Скопје до 2050 година ќе биде потопло за 6,9 Целзиусови степени во најтоплиот месец од годината и ќе има просечен годишен пораст на температурите од 2,4 ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Според најновите истражувања, кои ги објавил британски "Guardian", до 2050-та година 77 проценти од градовите ќе минат низ драматични и потенцијално ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Според најновите истражувања, кои ги објавил британски “Guardian”, до 2050-та година 77 проценти од градовите ќе минат низ драматични и потенцијално ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Во авионот на авионот на малезиската воздухопловна компанија „Malaysia Airlines“ најверојатно се наоѓал киднапер кој не бил поверзан ниту со некој од екипажот, ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Блејн Гибсон, Американец кој бара исчезнати авиони, добил закани дека ќе биде убиен ако продолжи со потрагата по исчезнатиот малезиски авион - MH370. Во ...
  сите 5 | | | веќе видена

  “Несреќниот и осамен“, капетан Захари Ахмад Шах, намерно ја предизвикал смртта на сите 238 патници на авионот “Малезијан ерлајнз“ на летот MH370, тврди ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Русинот Игор Гиркин, еден од четворицата обвинети за соборувањето на авионот на „Малезија ерлајнс“ над Украина во 2014 година, кога загинаа 298 луѓе, се борел ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Тројца Руси и еден Украинец ќе се соочат со обвиненија за убиство во врска со соборувањето на авионот на „Малезија ерлајнс“ над Украина во 2014 година, кога ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Холандските инспектори обвиниле четири мажи, тројца Руси и еден Украинец, за убиство поради рушењето на авионот на "Malaysia Airlines" во источна Украина во ...
  сите 9 | | | веќе видена