Котевски

  во

  Вмровчето Трендо кој почна жустро да пцуе и да колне по уставните промени во државата и по договорот од Преспа на својот портал Оф Нет одамна има поставено ...
  | | веќе видена | слични

  Во желбата за што поголемо доближување до играта на ракометната репрезентација, ЕКИПА преку стручните анализа на поранешни македонски репрезентативци ќе се ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Иако се во брак веќе една година и заедно го имаат синчето Јон, Аделина ретко на социјалните мрежи споделува фотографии со својот опруг Серјожа, но исклучок ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Апелациониот суд во Скопје вчера во 3 часот попладне ги примил предлозите на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за пуштање од притвор со барање поблага ...
  сите 148 | | | веќе видена

  До Нова Година, ако одлучат надлежните судии во Апелациониот суд Скопје и во Основниот суд Скопје 1, етапно ќе бидат пуштани од притвор во Шутка Сашо Мијалков, ...
  сите 187 | | | веќе видена

  Вечерва или најдоцна до утре, од притвор со одлука на судија од скопска единица ќе излезат Миле Јанакиески, Кирил Божиновски, Сашо Мијалков, Орце Камчев, ...
  сите 230 | | | веќе видена

  Апелациониот суд Скопје ја укина пресудата од 9 години затвор за поранешниот помошник – министер во МВР Ѓоко Поповски за незаконска набавка на 300 возила за ...
  сите 255 | | | веќе видена

  Со погача, посно јадење и свеќи и молитва докторите од Клиниката за пулмологија го прославија христијанскиот празник Свети Никола. Во амфитеатарот на клиниката ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Котевски Почитувани, Широк сокак умира! Со воведувањето на прогресивниот данок од страна на владата ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Еве ги резултатите од вчерашните натпревари во Бизнис Лигата на Македонија. Џонсон Мети со сигурна игра до победа над Окта Окта 3-9(1-3) Џонсон Мети Окта: ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Директорот на истражниот затвор „Шутка“, каде во последно време престојуваат и „елитни“ притвореници“, вели дека условите во ќелиите и третманот е еднаков за ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Пред точно една година 360 Степени истражуваше и објави, како претходната локална власт во Охрид поништи детален план и со т.н. општ акт ја претвори населбата ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Најефикасни кај „зелено-белите" беа Стефан Дрогришки и Милан Поповиќ со по осум голови, а на спротивната страна за екипата предводена од Игор Котевски ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Сашо Мијалков во затворот во Шутка не јаде од истата храна како останатите притвореници. За него, секој ден се подготвува топол оброк во кујната на хотел ...
  сите 200 | | | веќе видена

  Кревет, маса за јадење и тоалет сместени во 28 метри квадратни е сликата во ќелијата која секој ден ја гледа поранешниот прв човек на УБК Сашо Мијалков кој ...
  сите 118 | | | веќе видена