Костарика

  во

  Голманот од Костарика, Кејлор Навас (32) кој оваа сезона најчесто е на клупата за резерви во Кралскиот клуб вчера на својот Инстаграм профил објави збогувачка ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Костарика е една од топ 5-те земји во светот што водат на патот кон обновливи извори. Можеби е мала, но има огромно влијание врз животната средина. Уште од ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Изгледа дека Кејлор Навас е спремен да замине во зимскиот преоден рок, ако судиме според неговата објава на Инстаграм. Костариканецот објави фотографија на ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Туристички брод спаси двајца рибари од Костарика кои околу три недели пловеле по морето бидејќи заспале во чамецот со кој на 1 декември ја напуштиле Костарика ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Новинарката Луција Пинеда од никарагванската телевизија „Сиен пор сиенто нотисиас”, која е критична кон власта, беше уапсена и обвинета за тероризам, соопшти ...
  сите 3 | | | веќе видена