Комити

  во

  Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски кој моментално е во домашен притвор, излезе со свој став околу референдумското прашање. Тој на својот ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Откако претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го соопшти партискиот став дека оставаат секој по сопствено и убедување да постапи на денот на ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Јас, Јохан Тарчуловски, член на навивачката група со славно име „Комити“ од нејзиното создавање, член на Внатрешната Македонска Револуционерна Организација - ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Како пред една недела, така и денеска, премиерот Зоран Заев повтори дека нема никакви докази за руско влијание во земјава. - Немам докази за руско влијание. ...
  сите 225 | | | веќе видена

  Скопското јавно обвинителство денеска поднесе обвинение против двете притворени лица за убиството на свиреп начин припадникот на навивачката група „Комити“ ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Лешочкиот манастир денеска го одбележува својот патронен празник „Успение на Пресвета Богородица“ или кај народот попознат како Голема Богородица. Овој голем ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Академија Пандев го зачува стоотстотниот учинок на стартот на Првата македонска фудбалска лига, откако со 1:0 го совладаа Шкупи во Струмица за 3 победи од 3 ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Фотографијата на Јeтон Љужа, третоосомничениот за убиството на Никола Саздовски-Саздо, член на навивачката група Комити, се уште не е објавена на официјалната ...
  сите 4 | | | веќе видена