Клинички

  во

  Зачестија објавите на Д-р Јадранка Бибан на Facebook во кои таа упорно пишува околу здравството и ситуацијата во Македонија. Овој пат Д-р Бибан, побара од Заев ...
  | | веќе видена

  Во моментов, во Градската општа болница „8-ми Септември“ хоспитализирани се 18 пациенти. Тројца од нив се наоѓаат во критична состојба, додека пак останатите ...
  сите 237 | | | веќе видена

  Вилсоновата болест е ретка болест, генетско метаболно нарушување кое доведува до прекумерно наталожување на бакар во организмот. Се карактеризира сo неможност ...
  сите 21 | | | веќе видена

  39-годишен маж кој беше еден од посериозно повредените патници од автобуската трагедија кај селото Ласкарци утрово им подлегна на повредите и почина на ...
  сите 237 | | | веќе видена

  Триесет и шест повредени од автобуската несреќа кај Ласкарци се наоѓаат на лекување во Градската општа болница „8 септември“ и во Клиничкиот центар во Скопје. ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Реал Мадрид влезе во вистински натпреварувачки ритам во последно време и уште еднаш успеа да ја надмине кризата во првиот дел од сезоната, а тоа најдобро го ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Автобус на Дурмо Турс изгубил контрола и излетал од автопатот Скопје – Тетово кај селото Ласкарци. Излезени се екипи од судска медицина, обвинителство, крим ...
  | | веќе видена | слични

  Во тешката сообраќајна несреќа на патот Тетово- Скопје , се преврте автобус со над 50 патници. Во автобусот што се преврте околу 17:00 часот на автопатот ...
  сите 283 | | | веќе видена

  Патнички автобус со 50-тина патници попладнево околу 17 часот излетал и се превртел од кај село Ласкарци на излезот од Скопје, движејќи се по новиот пат кон ...
  сите 283 | | | веќе видена

  Наместо нов клинички центар за две години од сега, како што беше предвидено од ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ ја поништи постапката за веќе готов проект, само за да распише ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Наместо нов Клинички центар за две години од сега, како што беше предвидено од ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ ја поништи постапката за веќе готов проект само за да распише ...
  сите 20 | | | веќе видена

  СДСМ создаде вистински хаос во здравството. Антиваксерската кампања која ја тераа од опозиција сега ги чини граѓаните животи. СДСМ креираше хаос. Додека во цел ...
  сите 20 | | | веќе видена