Кармело Ентони

  во

  Ветеранот Кармело Ентони нема повеќе да настапува за НБА составот Хјустон Рокетс, информираат американските медиуми. Оваа информација е само потврда на тоа што ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Синоќа на распоредот на НБА лигата се најдоа три натпревари, а најинтересниот од нив се одигра во Денвер, каде домашниот тим загуби од минатогодишниот учесник ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Кармело Ентони со неговиот нов тим Хјустон Рокетс имаше неславно враќање во Оклахома Сити. Тој заедно со неговиот тим на гостувањето кај рековалесцентниот тим ...
  сите 114 | | | веќе видена