Јане Сандански

  во

  „Отрови во Мичурин, Скопјанка, поликлиника Јане Сандански, Тобако Два!“, предупредува здружението за заштита на животни Анима Мунди. Порталот AKO пренесува ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Уште една лесна и убедлива победа во пресрет на новата сезона, овој пат во пресметка со Фени индустри за кошаркарите на МЗТ Скопје (86:59). Екипата по подолго ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Ракометарите на Вардар во второто коло од Лигата на шампионите го пречекуваат Кристијанштад од Шведска. иако „црвено-црните“ важат за големи фаворити на овој ...
  сите 121 | | | веќе видена

  Над 10 илјади пензионери во Штип го одбележаа Денот на пензионерите 20 Септември со ново одлагање на судското рочиште за новиот Дом за стари лица. Изградбата е ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Општина Аеродром оваа година ја одбележа Европската недела на мобилност заедно со децата од градинките „Бубамара“ и „Срничка“. Настанот беше посветен на ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Општина Аеродром оваа година ја одбележа Европската недела на мобилност заедно со децата од градинките „Буба Мара“ и „Срничка“.Настанот, како што соопштија од ...
  сите 82 | | | веќе видена