Ибра

  во

  Минатиот викенд во МЛС лигата се одигра пресметката меѓу Торонто и Лос Анџелес Галакси која заврши со победа на домаќините од 5-3, но триумфот остана во втор ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Минатиот викенд во МЛС лигата се одигра пресметката меѓу Торонто и Лос Анџелес Галакси која заврши со победа на домаќините од 5-3, но триумфот остана во втор ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Златан Ибрахимовиќ успеа да дојде до 500 голови во текот на својата кариера. Во поразот на својот Лос Анџелес Галакси од Торонто, мрежата на домаќинот тој ја ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Златан Ибрахимовиќ успеа да дојде до 500 голови во текот на својата кариера. Во поразот на својот Лос Анџелес Галакси од Торонто, мрежата на домаќинот тој ја ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Златан Ибрахимовиќ успеа да дојде до 500 голови во текот на својата кариера. Во поразот на својот Лос Анџелес Галакси од Торонто, мрежата на домаќинот тој ја ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Златан Ибрахимовиќ успеа да дојде до 500 голови во текот на својата кариера. Во поразот на својот Лос Анџелес Галакси од Торонто, мрежата на домаќинот тој ја ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Името Јусуф Ниакате веројатно не сте го слушанале бидејќи станува збор за фудбалер кој се натпреварува во втората лига во Белгија за екипата на Унион. Овој ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Златан Ибрахимовиќ и Девијд Бекам често пати знаат да комуницираат преку социјалните мрежи, така беше и во текот на Мундијалот кога се обложија за натпреварот ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Златан Ибрахимовиќ стана вистински хит во Америка поради начинот на кој го постигна својот јубилеен 500-ти гол во кариерата, а фудбалските фанови од оваа земја ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Почнувајќи од убавецот на Димитри Паје , па Бирса против Рома , „кунг-фу“ голот на Ибра. ..Овој викенд беа постигнати навистина прекрасни погодоци, а еден кој ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Златан Ибрахимовиќ станал трет активен фудбалер кој во кариерата постигнал 500. гола. Единствено Лионел Меси и Кристиано Роналдо постигнале повеќе. Ибра ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Златан Ибрахимовиќ влезе во одбрано друштво и стана само третиот активен играч со 500 погодоци, напаѓачот утрово со атракција и акробатски потег го стигна до ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Златан Ибрахимовиќ стана само третиот активен фудбалер кој може да се пофали дека постигнал 500 погодоци, Швеѓанецот утрово влезе во одбрано друштво ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Торонто и ЛА Галакси одиграа неверојатен меч ова утро во Америка, а од постигнатите осум гола, еден посебно се издвои не само поради фактот што го постигна ...
  сите 46 | | | веќе видена