Христо

  во

  Утре во НУ Библиотека „Григор Прличев“ во Охрид во организација на Почесниот конзулат на Руската федерација во Охрид ќе се одржи средба со ученци од Основното ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Интегрален текст од обраќање Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани членови на Извршниот и Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Почитувани ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска се обрати пред присутните делегати на партиската Конвенција на која се бира кандидатот за претседател на ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Под мотото „За честита Македонија“ ВМРО-ДПМНЕ денеска во Струга ја почна конвенцијата за избор на кандидат за претседател на државата за претстојните избори ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Годинашната национална програма за култура , односно финасирањето на проекти од национален интерес во културата од областа на литературата и издавачката ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Од границата со Грција почна преименувањето на Македонија. Од денеска на влезот во државата пишува добредојдовте во Република Северна Македонија. Претпладнево ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Да се врати позицијата на македонскиот писател зашто е маргинализиран, книгите од домашни автори се незабележани дури и на саемот, ги нема во книжарниците, а ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Да се врати позицијата на македонскиот писател зашто е маргинализиран, книгите од домашни автори се незабележани дури и на саемот, ги нема во книжарниците, а ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Покровител на јубилејната археолошка изложба, како што беше напоменато вчера, е Владата на Република Северна Македонија Интернационалната археолошка изложба ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Скопје/Охрид, 11. февруари 2019 (ИНПРЕС) – Денес во Археолошкиот музеј се одржа прес-конференција и промоција на ексклузивниот каталог за изложбата „100 години ...
  сите 27 | | | веќе видена

  И годинава во Годишната програма на Министерството за култура нема пари за издавање на научното списание „Историја", реагира издавачот на ова референтно ...
  | | веќе видена

  Реализацијата на годишната програма за изградба на нова канализациска мрежа за атмосферски и отпадни води во општина Гевгелија, почна со изведбените работи на ...
  сите 2 | | | веќе видена