Гренд

  во

  Легендарниот Гренд слем турнир Вимблдон ќе се игра од 1 до 14 јули, а оваа сезона ќе биде со една посебна ѕвезда. Се работи за 18-годишната Франциска Џонс од ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ се наоѓа во Лондон каде ги поминува последните подготовки за следниот Гренд слем за оваа сезона, Вимблдон. Претходно вежбаше на трева во родниот ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Швајцарскиот тенисер, Роџер Федерер е на еден чекор до рекордната 10. титула на турнирот во германскиот град Хале откако предмаку за 1 час игра славеше во ...
  сите 61 | | | веќе видена