Ѓорчев

  во

  Екс премиерот Љубчо Георгиевски пред гласањето за уставни измени гостуваше во 24 анализа на ТВ 24. На прашањето од што стравува ова ВМРО и дали можеби се ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Рокот истекува на 31 јануари, а во битката кој ќе ја добие поддршката на партиската конвенција на 16-ти февруари, неофицијално влегува   пратеникот и член на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, им се придружи на протестантите пред Собранието против почетокот на тератат фаза од Уставните измени, задно со ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Пратеникот Влатко Ѓорчев гостуваше на локалната ТВ Кобра во Радовиш. Ѓорчев констатираше дека власта на Зоран Заев донесе долгорочни штети на Македонија, а тие ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Пратеникот Влатко Ѓорчев гостуваше на локалната ТВ Кобра во Радовиш. Ѓорчев констатираше дека власта на Зоран Заев донесе долгорочни штети на Македонија, а тие ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Пратеникот Влатко Ѓорчев гостуваше на локалната ТВ Кобра во Радовиш. Ѓорчев констатираше дека власта на Зоран Заев донесе долгорочни штети на Македонија, а тие ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се уште не открива кој до сега се има пријавено за партиски кандидат за шеф на државата на интерниот конкурс распишн ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, пред неколку недели одлучи кандидатот за претседател на Македонија, да го одбере конгресот на партијата на 16 февруари, пишува ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се уште не открива кој до сега се има пријавено за партиски кандидат за шеф на државата на интерниот конкурс распишн ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев по повод Бадник и Божиќ беше во Бигорскиот манастир, Струмица, Тетово и Скопје. Во Бигорскиот манастир Св. ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Пратеникот Влатко Ѓорчев по повод Бадник и Божиќ беше во Бигорскиот манастир, Струмица, Тетово и Скопје. Во Бигорскиот манастир Св. Јован Крстител Ѓорчев ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Пратеникот Влатко Ѓорчев по повод Бадник и Божиќ беше во Бигорскиот манастир, Струмица, Тетово и Скопје. Во Бигорскиот манастир Св. Јован Крстител Ѓорчев ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Фото: Фактор Македонија денес го прославува верскиот празник Бадник. Пред Соборниот храм „Свети Климент Охридски“се одржа традиционалниот народен собир со ...
  сите 182 | | | веќе видена

  Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев гостуваше на ТВ Ирис во Штип. Во врска со претстојните претседателски избори, Ѓорчев истакна дека огромното мнозинство ...
  сите 15 | | | веќе видена